Co je nového?

 

 

Emtec Lipsko

 

 

Vývoj a výroba přístrojů pro papírenský a zpracovatelský obor
 
  • Ve svých přístrojích využívá ke sledování reálných vlastností papírů a lepenek zejména netradiční způsoby jejich hodnocení.
     
  • Vyvinula a úspěšně dodává i unikátní přístroj na hodnocení měkkosti tissue papírů i hotových výrobků.
     
  • Vyrábí a dodává také přístroje na sledování vlastností suspenzí papíroviny, tendence k tvorbě usazenin i vlastností papírenských vláken.

 

 
fotografie ve větším rozlišení:
pohled zprava
pohled zleva

 

NOVINKA NA TRHU!

 

CAS touch!
 

Kompaktní přístroj na měření náboje koloidních částic.


CAS touch je vybaven dotykovou obrazovkou k ovládání i zobrazení výsledků měření, může být ale připojena i externí klávesnice.

 

Přístroj dle potřeby zákazníka je možné dodat ve třech variantách:

  •  bez titrátoru
  • s jedním titrátorem (typické pro papírenský průmysl)
  • dvěma titrátory.

Tisková zpráva k přístroji + jeho porovnání se starou verzí- zde

 

 

Další informace v informačním materiálu, případně na vyžádání.


 

 

PDA.C 02


Přístroj na stanovení dynamiky průniku kapalin do listu papíru
(Penetration Dynamics Analyser) využívá ultrazvukové vlnění pro určení rychlosti nasákávání povrchu, respektive průsaku do listu papíru.

Dá se využít s vhodným doplňkovým modulem pro vyhodnocení interakcí jak s vodou a vodnými roztoky, tak i s vysoce viskózními kapalinami (nátěrovými směsmi, klížidly apod.).


Software umožňuje hodnocení požadovaných parametrů dle způsobu dlašího zpracování.

 

 

 

 

 

 

 

 

EST 12

Zjednodušená verze pro stanovení zaklížení povrchového i do hmoty, opět na principu průniku ultrazvuku.

Doporučuje se zejména pro výrobce klížidel a pro ty, kteří častěji mění stupeň zaklížení výrobků a potřebují je trvale sledovat.

 

Způsob vyhodnocení umožňuje získat i výsledky korelovatelné s klasickou metodou dle Cobba.

 

TSA

Přístroj na stanovení měkkosti a dalších užitných vlastností tissuepapírů a výrobků z nich (Tissue Softness Analyser). Zatím ojedinělý přístroj na světovém trhu.

 

 Pro hodnocení měkkosti využívá unikátní akustickou metodu. S patřičným nástavcem měří dle DIN i pevnost papíru v průniku trnem.

 

TAPPI Journal o TSA - článek

 

Recenze TSA, zákazník : Metsä Tissue Žilina, zakoupen: 2013
S prístrojom na meranie jemnosti sme veľmi spokojní. Operátori na papierenskom stroji ho pravidelne využívajú pri dennej kontrole jemnosti u vyrábaných tissue papierov a podľa nameraných výsledkov vedia proces výroby regulovať tak, aby jemnosť bola v súlade so špecifikáciou. Laboratórna kontrola ho používa denne na meranie jemnosti hotových výrobkov. Dá sa povedať, že teraz máme jemnosť v „svojich rukách“. So spoľahlivosťou prístroja sme zatiaľ nemali problémy, tiež servis ja na dobrej úrovni.

Ing. Eva Chochlíková
Quality Manager, Metsä Tissue Žilina

 

 

 

 

CAS

Přístroj na stanovení náboje suspenzí (Charge Analysing System)  pomáhá při optimalizaci a kontrole účinků pomocných papírenských prostředků a při nastavení optimálního náboje suspenze (isoelektrického bodu)

 

DCS

Přístroj na stanovení rychlosti usazování nežádoucích látek v systému (Deposit Control System) se využívá  zejména pro kontrolu usazování biologických usazenin (slizů apod.) a dalších nežádoucích látek.

 

Pracuje přímo v napojení na systém papíroviny. Tím se získávají vysoce relevantní údaje.

 

kliknutím na obrázek se grafy otevřou v novém okně

 

WSD 02

Přístroj na stanovení rozměrové stálosti pod napětím (Wet Stretch Dynamics Analyser) nachází uplatnění zejména tam, kde papíry a lepenky jsou při dalším zpracování vystaveny navlhčení (vodou i jinými látkami) a vysušení, jako je tomu například u ofsetového tisku, etiket nebo u impregnací.

 

FPA

Přístroj na stanovení povrchového náboje částic (Fiber Potential Analyser) měří povrchový náboj částic tzv. zeta-potenciál. Využívá se při vývoji a optimalizaci působení pomocných prostředků, zejména retenčních a odvodňovacích.